Het fokadvies dat wordt gegeven heeft als doel om het risico op het voorkomen van de aandoening te beperken. Net als bij andere complexe aandoeningen kan dit risico niet worden teruggebracht naar nul.
Screening
Tijdens een algemeen oogonderzoek wordt een hond/kat gescreend voor verschillende genetische oogaandoeningen. Deze screening gebeurt tweejaarlijks vanaf de leeftijd van 12 maanden.
Elk ras waarvoor "Oogaandoeningen" in de rasfiche staat, moeten op een aantal aandoeningen worden gescreend:
Beste bezoeker, De toegang tot méér informatie over de verschillende onderwerpen is gemakkelijk en snel maar exclusief voor Ani-Zoo leden (log je in om toegang te krijgen). Click hier om je in te loggen Zonder mijn lidmaatschap zorgen jullie toch wel voor collectieve belangenbehartiging en ondersteuning van leden. Zullen we je eens wat zeggen: dat klopt. Ani-Zoo steekt veel tijd en aandacht in activiteiten om de huisdierenbranche als geheel gezond te houden en dat doen we onder andere met een stevige lobby in Vlaanderen, Brussel en Wallonië en het leveren van de beste ondersteuning voor onze leden. Het vervelende is dat je met zo’n het-gebeurt-toch-wel-als-ik-geen-lid-ben-instelling feitelijk teert op de portemonnee van ondernemers die wél de noodzaak en het nut van een lidmaatschap inzien. Wees geen freerider, maar strijd samen met je collega-ondernemers voor een gezonde en bloeiende huisdierenbranche. Meld je aan als lid. Doe het nu! |